מכתב כסלו

א'  בכסלו  תשע"ג                                                                                                                                         15  בנובמבר  2012

הורים וילדים יקרים

 

ביום רביעי, ראש חודש כסלו, פתחנו את ערך "השונות" בכינוס בית ספרי שמטרתו היא ללמדנו להעריך את השונה, לפעול לקירוב לבבות ולחיות יחדיו בהרמוניה על אף השונות בינינו. תודה למורה שרה אקרט שערכה הטקס השונה והמיוחד.

בחודש כסלו נשים את הדגש על למידה והתנסות בחיבור לערך השונות במסגרת שיעורי מפתח הל"ב. התלמידים בכל הכיתות ייחשפו לערך החודשי, לעולמות התוכן ולביטויי ההתנהגות הנגזרים ממנו. נתנסה במימוש ערכים כמו: מתן כבוד לשונה וקבלת האחר.

שגרירי מפתח הלב: תלמידי כתה ד', בהנחייתה של המורה איילת, הפעילו את ילדי כיתות א'-ב' סביב המנהיג דוד בן גוריון, בזיקה לערך השונות. אחת המטרות הייתה העלאת המודעות לשונות בין הלומדים. התלמידים הבוגרים לימדו את הצעירים על בן גוריון, חיברו משחק רביעיות, הכינו משחק זיכרון ועוד. תודה לתלמידי כיתה ד' ולמורה איילת.

 

תקנון ביה"ס: השבוע סיימנו תהליך ארוך וחשוב בהנחלת תקנון ביה"ס. התקנון נבנה בתהליך משתף מאוד של הנהגת ההורים וצוות המורים. התקנון נועד לשמור על הילדים ולהרגילם למשמעת ולשמירה על הגבולות. הילדים למדו את התקנון בכיתות, העירו הערות שנלקחו בחשבון וכל מה שאפשר לשנות – נשנה. התקנון הוא פתוח ומאפשר דיון לוגי ושקול. אנו מצפים לשיתוף פעולה מלא איתכם ההורים למען ילדינו המשותפים. בשבוע הבא נחתום כולנו, הורים וילדים, על התקנון.

אנו מבקשים מאוד להקפיד על הגעה בתלבושת אחידה עם סמליל ביה"ס.

 

לקראת חנוכה: ביום שלישי, 5/12, נקיים את "מרוץ הלפיד" המסורתי בשיתוף פעולה עם המתנ"ס  ובני הנוער הפעילים בו. ביום רביעי מסיבת חנוכה וביום חמישי לאורך היום נקיים יום שכולו פעילויות בתחנות על-פי נושאים הקשורים לחג האור.

השנה נקיים מסיבת חנוכה מיוחדת בשיתוף פעולה עם הנהגת ההורים. היכונו להפתעות מתוקות! אנו מודים מראש לוועדת התרבות של הנהגת ההורים שלנו.

 

בברכת סופשבוע נעים

רחל בר מעוז                                                                                                                      וצוות ביה"ס

Comments