מכתב חודש שבט

נשלח 2 בינו׳ 2014, 8:41 על ידי נחשוני החולה יסוד המעלה   [ עודכן 2 בינו׳ 2014, 8:44 ]
א' בשבט תשע"ד 2 בינואר 2014 

תלמידים והורים יקרים 

את חודש שבט בדגש על ערך "האחריות", פתחנו במפגש בית ספרי שהוכן על ידי תלמידי כתה ד' והמורה ליטל. כולנו מודים לכם על הפתיחה היפה לחודש הקרוב.

החודש במסגרת "מפתח הלב" אנו לומדים ומתנסים בחיבור לערך האחריות. הלמידה וההתנסות החברתית-ערכית בחודש זה מאפשרת לכל אחת ואחד לגלות אכפתיות וערנות כלפי הסובב אותנו ולפעול למען החברה ולמען איכות הסביבה: חיסכון במים, מיחזור, שמירה על סביבה נקייה, הגנה על הצומח ועוד.

כאן המקום לספר לכם כי הגענו למקום השני הארצי במיחזור! ביום חמישי בשבוע הבא אנו מוזמנים עם ראש המועצה מר אילן אור, לקבל פרס מהשר לאיכות הסביבה על היותנו נאמנים למיחזור. אנו מבקשים מכולכם להשתדל יותר ולהרבות במיחזור בקבוקים ופחיות – למען הסביבה ולמען בית הספר.

אנו משוחחים בביה"ס אודות אחריות אישית וקבוצתית בתחום הלימודי-חברתי. נשמח לראותכם ממשיכים להתנסות בבית בלקיחת אחריות במסגרת המשפחתית, בעזרה בבית, בהבעת תודה לבני המשפחה ועוד.

חלה עלינו אחריות גדולה על כל הסובב אותנו: המזון שאנו צורכים, ההליכה לביה"ס והחזרה הביתה ועוד... לכן הזמנו החודש הרצאה לתלמידינו בנושא זה"ב, ע"י שוטר. בנוסף נלמד להכין ארוחה בריאה בשיתוף פעולה של כל הילדים והצוות.


ט"ו בשבט:
ט"ו בשבט הינו חג משמעותי במיוחד עבורנו. הידעתם כי הנטיעות הראשונות בארץ ישראל התקיימו במושבה יסוד המעלה, ע"י המתיישבים הוותיקים בט"ו בשבט תרמ"ד 1884, לפני 130 שנה! 6 שנים לאחר מכן, בט"ו בשבט תר"ן (1890) הוחלט להפוך את טו בשבט לחג של נטיעות. מאז ועד היום כל התלמידים בארץ יוצאים לנטיעות בט"ו בשבט.

אנו שמחים להזמינכם לפעילות ייחודית קהילתית, בשיתוף המועצה והמתנ"ס, לשמירת הטבע ומורשת הנטיעות במושבה. נפתח בפעילות ניקיון ברחבי המושבה ובעקבותיה – נטיעות חדשות וקישוט המושבה במספר מוקדים. לסיום יתקיים הפנינג חגיגי.

האירוע יתקיים ביום רביעי כא' בשבט תשע"ד 22/1/14.

בביה"ס אנו מתעדים ומסכמים את מחצית שנת הלימודים, ילדינו לומדים לקבל החלטות ולקחת אחריות בתחום החברתי והלימודי לקראת המחצית השנייה. חלוקת התעודות לסיכום המחצית הראשונה ביום חמישי כט' בשבט 30/1/14.

בברכת גשמי ברכה

רחל בר מעוז                        וצוות ביה"ס

האחריות לסביבה חלה עלינו, "כי האדם עץ השדה..."  


Comments