מכתב חודש שבט

נשלח 27 בינו׳ 2015, 14:05 על ידי נחשוני החולה יסוד המעלה
א' בשבט תשע"ה 21 בינואר 2015 

הורים וילדים יקרים

חודש שבט – שיהיו בשורות טובות, נפתח במפגש בית ספרי שהוכן על ידי תלמידי כתה ג' והמורות איילת ונורית בדגש על ערך "האחריות" אותו נשנן במהלך החודש.
אחריות לסביבה, אחריות למשפחה וכמובן אחריות לבריאותנו.

שבוע הבריאות שהיה אמור להתקיים בחודש שעבר נדחה פעמיים עקב מזג האוויר הקר והגשום. בשבוע הבא יתקיים שבוע הבריאות בדגש על הרגלי תזונה נכונים ואורח חיים בריא. יום שלישי יוקדש כולו לבריאות העור.

בחודש שעבר קיימנו שני ימי שיא מיוחדים אשר האירו את העדה האתיופית. אירחנו את הסופרת נעמי שמואל אשר כתבה ספרים רבים על בני אתיופיה ובאמצעות ספריה הרבים, כל ילדי בית הספר הכירו טוב יותר את פני העדה הזאת. בנוסף לכך אירחנו בבית הספר 25 חיילים וחיילות ממוצא אתיופי אשר קיימו סדנאות מעניינות ומגוונות אודות התרבות האתיופית: ריקודים, שירים, לבוש ומאכלים. הילדים נהנו מאוד וכולנו חווינו יום של התרוממות נפש מיוחד במינו. תודה לכל המארגנים ולכל ההורים שהגיעו וטעמו מעט מיום זה.

בחודש שעבר התחלנו בסדנאות שמטרתן היא מניעת אלימות ברשתות החברתיות. אנו ממשיכים החודש באותו כיוון, בנוסף לשיעורים שיתקיימו בכיתות - נקיים סדנאות "מצמיחים" לכל הכיתות על-פי הפירוט מעבר לדף, כדי להעצים את תלמידינו וללמדם להתמודד כראוי עם הנסתר הטמון והצפוי לנו ברשת.

חודש שבט מחבר אותנו לערך השבטיות. זהו חודש של חיזוק הקשר למשפחה ולקהילה. זמן לעשיית חיבורים בין השורשים לפירות האילן, בין זקני השבט לדור הצעיר. ברוח זו אנו מתכוונים להזמין הצגה לכל המשפחה אשר תתקיים אחר הצהריים להורים ולילדים. המועד המשוער הוא בעוד כשבועיים. הודעה נוספת תצא בנפרד.

בשבוע טו בשבט נקיים פעילויות מיוחדות לאורך כל השבוע. פעילויות אשר מטרתן היא להגביר את האהבה לסביבה. פעילות בתוך ביה"ס, חומרים מן הטבע באחריות והדרכה של צוות מדריכים מיומן ומקצועי. בנוסף תהיה פעילות חוץ בית-ספרית בתוך המושבה, ביום טו בשבט עצמו.

קבלת תעודות סיום מחצית ראשונה – ביום חמישי 5/2/15

למרות בקשותינו החוזרות ונשנות, עדיין נמצאים סווצ'רים רבים ללא דורש! חבל! נשמח אם תבואו לאסוף אותם, אחרת בכוונתנו לתרום אותם.

בברכת חודש טוב 
רחל בר מעוז וצוות ביה"ס

Comments