חודש אלול תשעב

י"ב אלול תשע"ב

30 אוגוסט 2012

הורים יקרים  שלום רב.

 אנו שמחים לפתוח את השנה ברגל ימין.

השנה תתאפיין במספר דגשים: לאור לקחי השנה החולפת, זיהינו צורך משותף לקדם תהליך בתחום השותפות בי"ס- קהילה. כחלק מתפיסתנו הקהילתית ומהכוונה המשותפת לקדם את בית הספר במספר רבדים, יזמנו לקראת סוף שנת הלימודים הקודמת מפגשי הורים- צוות, הזמנו את המפקחת לקחת חלק פעיל בתהליך, ובעזרתה גייסנו סיוע של יועץ ארגוני שהנחה את המפגשים ויעץ לצוות. במפגש האחרון שנערך בתאריך 21/8/12 נכח גם ראש המועצה והביע את תמיכתו בתהליך.

התהליך הניב מספר תפוקות:

-         ליבון סוגיות במחלוקת ודיאלוג מקדם למציאת פתרונות.

-         החלטות משותפות לגבי פעולות נדרשות.

-         החזרת האמון בין הצדדים.

"בשנה הקרובה נשב על המרפסת ונספור ציפורים נודדות..."

 

החלטות:

1.      הגדרנו תפקידים של בית הספר והנהגת ההורים, את התחומים הבלעדיים של כל צד ואת אלה המשותפים.

מצ"ב דבריה של שירלי הוד נציגת הנהגת ההורים, אשר השתתפה בכל הישיבות ובהם התייחסותה לתהליך שעברנו יחדיו: "אנו גאים ובוטחים בביה"ס, שכן השנה אנו יוצאים לדרך חדשה, אשר תוביל ליצירת בית-ספר טוב יותר. נעשה זאת באמצעות מעורבות הורים גדולה יותר, עשייה משותפת ומחויבות. בהזדמנות זו אני קוראת לכל הורה המעוניין להיות שותף לעשייה להצטרף אלינו, למען ילדינו. לצוות בית הספר, אני רוצה להודות על המחויבות שלכם לשינוי ולשיפור. אני מקווה שסביבת העבודה תהיה נעימה יותר ותאפשר צמיחה. העבודה שלכם משמעותית מאוד עבור כולנו.

ולכל ילדינו-תלמידינו היקרים אנו ההורים מאחלים למידה מעניינת, מאתגרת ומכילה את כל מי שאתם. אל תשכחו שאנחנו כאן תמיד כדי לתמוך, לעזור ולחבק. אתם הדבר הכי יקר לנו בעולם!"

 

2.      בשנה הקרובה נקים 3 ועדות משותפות: ועדת תקציב, ועדת תרבות וקשרי קהילה, ועדת אקלים ותקנון. הועדות יורכבו מנציגי בית הספר בעלי הזיקה לנושא ונציגי הורים אשר יגלו עניין ונכונות להיות מעורבים, בין אם הינם חברי ועד, ובין אם לא.

3.      תקנון: בשבועות הקרובים נעסוק בנושא- כתהליך חינוכי מצד התלמידים וכחלק מהשותפות עם הקהילה (בהובלת ועדת תקנון ואקלים). תקנון בית הספר הקיים יהווה את נקודת המוצא, עליה יערכו שינויים ועדכונים בהתאם לנושאים שיעלו מהצדדים. בכוונתנו לקיים אירוע טקסי לחתימה על התקנון ב-21 לנובמבר.

4.      הגדרת ערוצי תקשורת ונהלים: פגישות אישיות, דפי מידע, אתר ביה"ס, נהלי התקשרות.

5.      באסיפת ההורים עם פתיחת השנה נדווח ביתר פירוט על התהליך ונבחר הנהגת הורים חדשה. אנו קוראים לכם להצטרף ולקחת חלק פעיל בעשייה המשותפת הבאה עלינו לטובה.

תזכורות:

*ביום ראשון נתחיל את יום הלימודים הארוך שיסתיים בשעה 15:15

*נא להביא כריכים וארוחות מהבוקר!

*לא תורשה הכנסת ארוחות נוספות במהלך היום, עד החלטת הנהגת ההורים!

*להזכירכם, ביום שני 3/9/12  תתקיימנה אספות הורים כיתתיות:                       א'-ב': בשעה 17:00        ג'-ד' בשעה 18:00         ה'-ו' בשעה 19:00                                    נתחיל בכינוס של שתי הכיתות ואח"כ נתפצל, כל כתה עם המחנכת.                                      אורך כל מפגש כשעה וחצי! נא להגיע בזמן.

*ביום רביעי 5/9/12 יתקיים מפגש ראשון של הנהגת ההורים שתיבחר ביום שני.

*החל מיום שני ניתן יהיה להסדיר את התשלום על-פי הטבלה אותה תקבלו ביום ראשון. אנו מדגישים כי קבלת ספרי הלימוד מותנית בהסדרת התשלומים!

 

בברכה ובהצלחה

צוות ביה"ס והמנהלת

רחל בר-מעוז

 

Comments