סיכום ישיבת הנהגה - מספר 3

נשלח 28 בינו׳ 2017, 4:15 על ידי חנית אברהמי


סיכום ישיבת הנהגת הורים בית הספר נחשוני החולה-ינואר 2017 26 ינואר 2017 

שלום לכולם, ביום שני, 2017/1/23 ,התכנסה הנהגת ההורים לישיבתה השלישית לשנת הלימודים הנוכחית. 
בישיבה נכחו: יונית שנקר, פטרה יעקובי, רתם לויפר, שרית צפריר, עדי זמירי, נעמי גוטמכר, ומאיה ליפשיץ. 

יונית, הצוות, ההנהגה, ההורים והתלמידים ממשיכים יחד בשיתוף את התנופה לשיפור בית הספר כך שיתאים לרעיונות עדכניים בחינוך כמו למידה משמעותית, אינטגרטיבית בהקשר ישיר לסביבה בה נמצא בית הספר ("אדם, חברה וטבע") כל זאת תוך שילוב חתירה למצוינות בתחומים שונים, כולל מקצועות הליבה. 
בבית הספר נעשים שינויים כדי להיטיב עם התלמידים והצוות מתוך הבנה שכדי ללמוד, להשתפר ולהצטיין, התלמידים והצוות זקוקים למקום מכיל ומאפשר: 

1 .צוות בין מקצועי - יונית, חן -פסיכולוגית ביה"ס, שמרית - יועצת ביה"ס  ושרה - מורת שילוב נפגשות באופן קבוע וסוקרות את הכיתות השונות ואת התלמידים בכל כיתה על-מנת לאתר בעיות וקשיים התנהגותיים ולימודיים ברמת הכיתה וברמת התלמיד. בדרך זו ניתנים כלים למורות והטיפול הוא מערכתי. 

2 .חונכות/סיוע - בבית הספר עובדים מורים ואנשי מקצוע שונים. בנוסף על עבודתם הרגילה, אנשים אלו גם חונכים תלמידים הזקוקים לכך )מחשבים, סביבה, טבע, פינת חי, אומנות ועוד(. בדרך זו בית הספר נותן לתלמידים תוכנית מעט שונה המאפשרת להם ללמוד ולהצטיין בתחומים בהם הם יכולים לבטא את עצמם, ולהוכיח את החוזקות שלהם. שעות החונכות ניתנות על פי שיקול דעתה של יונית בתיאום עם הצוות הבין מקצועי, המחנכות והמורות הרלוונטיות. 

3 .שינוי מערך הצלצולים ליצירת הפסקות אוכל ארוכות יותר –  בשעה טובה הוכנס לבית הספר מערך הצלצולים החדש. במערך החדש יש שתי הפסקות גדולות, בוקר וצהריים, בנות חצי שעה. 10 הדקות הראשונות מיועדות לארוחה, ועוד 20 דקות להתאווררות. ילדים הזקוקים למעט יותר זמן לצורך הארוחה יכולים עכשיו לאכול ברוגע, ועדיין ליהנות מזמן התאווררות בחוץ. בנוסף לשתי ההפסקות שהוארכו, ישנה הפסקה שלישית של רבע שעה. 
במסגרת שינוי מערך הצלצולים, ולבקשת רבים מהתלמידים מזה זמן רב, הוחלף גם הצלצול הישן בצלצולים חדשים. נראה כי התלמידים מרוצים מהשינוי, חלקם הגיעו ליונית להודות לה על השינוי, חלקם יוצאים להפסקה בצעדי ריקוד. 
בזמן הפסקות האוכל, ילדים מורשים לעיתים גם לשבת בחוץ. יחד עם זאת, למען ביטחונם של התלמידים, אין הם מורשים לצאת לשחק עם האוכל. 

4 .ניקיון בית הספר - המועצה הוסיפה עזרה לאב הבית, משה גדעוני, בניקיון בית הספר פעמיים בשבוע. רואים את התוצאות. 

5 .מנהיגות כיתה ו - תלמידי כיתה ו' מקבלים מתחילת השנה את תפקיד ההובלה וההנהגה בבית הספר: הדרכת הכיתות השונות )כ"ט בנובמבר(, חונכות כיתה א' )החיבור בין הבוגרים לצעירים מוצלח מאוד ואף חוצה את גבולות יום הלימודים ובית הספר(, הובלת מסע ט"ו בשבט במושבה )כיתה ו' תוביל את הכיתות לטיול טבע במושבה(, ופעילויות נוספות המתוכננות להמשך השנה. כל זאת מתוך רצון להוציא מבית הספר בוגרים אחראיים ותורמים לחברה. 

6 .מחשוב בית הספר - דורון, איש תמיכת המחשבים בבית הספר, הצליח להעיר לתחייה כבר שבעה מחשבים שלא היו בשימוש. את המחשבים המחודשים מפזרים ברחבי בית הספר כך שלתלמידים תהיה גישה אליהם בשיעורים השונים ולא רק בשיעורי מחשבים. 

7 .חדר המורים – גם המורים והצוות שעובדים בבית הספר זקוקים לסביבת עבודה נעימה. מספר ימים לפני חנוכה התכנסה הנהגת ההורים ליום שיפוצים בחדר המורים. הקירות נצבעו, הוחלפו וילונות, השולחן הגדול הוחלף במספר שולחנות קטנים כדי לאפשר פעילויות שונות בחדר, הכסאות השחורים הישנים הוחלפו בכסאות צבעוניים חדשים, לוחות שינו את מקומם והחדר הפך לנעים ומזמין יותר. העבודה לא הסתיימה, ובכל פעם מתבצעים שינויים קלים נוספים. כל העבודות מתבצעות בהתנדבות הורי בית הספר. 
זה המקום להודות לשרית צפריר, פטרה יעקובי, שקמה גיגי, רונן גוטמכר, רתם לויפר, שמעון בן-נון, עדי זמירי ותמי אבנעים! 

8 .בית הספר קורא לכם: הרתמו ות ת רמו - יונית, בשיתוף עם המועצה והמתנ"ס מצליחים להכניס פרוייקטים שונים בהתאם למאפיין המרכזי אליו אנו שואפים בבית הספר - "אדם, חברה, טבע". תקציב בית הספר אינו גבוה, וכל פרוייקט שכזה מוסיף אלפי שקלים לתקציב ומאפשר לילדים סביבה חינוכית טובה ותומכת יותר. בית הספר ישמח לקבל רעיונות וליצור שיתופי פעולה עם הקהילה. כל תרומה, לאו דווקא כספית, ועזרה יתקבלו בהערכה רבה. מוזמנים ליצור קשר עם יונית או עם ההנהגה – למען הילדים של כולנו. 
מבקשת להודות לצפרירה עציוני, אפי צור, מרשה גוטמכר ועמית יוסף על תרומתם לבית הספר. 

מספר הודעות ונושאים מנהלתיים:
 1 .מחזור בקבוקים - זו השנה הרביעית בה אנו זוכים במקום השני הארצי במחזור בקבוקים. כל זכייה שכזו מתוגמלת בסכום כספי אותו מנצל בית הספר לשדרוג הסביבה הלימודית. אנחנו שואפים להגיע למקום הראשון. אנא, הביאו לבית הספר בקבוקים ופחיות למחזור. 

2 .אוכל ובריאות - בית הספר מנהל אורח חיים בריא, ולכן אנו מבקשים מכם ההורים, לעזור לילדים בכך, ולא לשלוח עם הילדים דברי מתיקה לבית הספר. 

3 .שחרור הילדים באמצע יום הלימודים - אין באפשרות בית הספר לשחרר ילדים המבקשים לצאת הביתה באמצע היום לבדם )מחלה, שכחו דבר מה בביתם או כל סיבה אחרת(. ילדים יצאו הביתה באמצע יום הלימודים רק בליווי גורם מאושר. בנוסף, מאוד חשוב לפתח אצל הילדים אחריות אישית, לכן לא יתקשרו אם ישכחו ספר, מחברת, אוכל... נעזור להם למצוא פתרון יצירתי ולהתמודד. כן, גם חשוב לנו גם לא להטריד אתכם במהלך היום. 

4 .מסיבת סיום בית ספרית - אירוע הסיום לשנת הלימודים תשע"ז בבית הספר יתקיים ביום שני, 26 ביוני 2017 ,שריינו התאריך. 

5 .שבוע גלישה בטוחה באינטרנט - בין ה-5 ל-9 בפברואר יתקיים שבוע גלישה בטוחה באינטרנט בו ילמדו הילדים על הסכנות ועל התנהלות נכונה ברשת. 

6 .תרגיל למידה מרחוק - ב-16 בפברואר אחה"צ יתקיים תרגיל למידה מרחוק ארצי. הוראות מדויקות יינתנו ע"י המחנכות לקראת התרגיל. 

בברכה, מאיה ליפשיץ יו"ר הנהגת הורים ביה"ס נחשוני החולה
Comments